آخرین خبرها

• «مهارنشده» الگوی خوبی برای نقد مفاسد اقتصادی است / بچه‌حزب‌اللهی‌ها بیشتر پای کار بیایند

نادر طالب‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی باشگاه خبری فارس «توانا» درخصوص مستند «مهار نشده» اظهار داشت: این مستند دارای قابلیت‌هاییست که مجبور به اکران آن خارج از جشنواره‌های تخصصی شده‌اند. مستندی که با توجه به قوی بودن آن رئیس جمهور را برای رونمایی از آن به تالار وحدت می‌کشاند، چنین مستندی به طور حتم قوی و قابل توجه است.

 

خبرگزاری فارس: «مهارنشده» الگوی خوبی برای نقد مفاسد اقتصادی است/بچه‌حزب‌اللهی‌ها بیشتر پای کار بیایند

وی در ادامه افزود: این فیلم در عین حال که یک توفیق است، یک الگو برای آینده نیز به حساب می‌آید، زیرا دیگران نیز با دیدن این مستند باور می‌کنند می‌شود کار‌های خوبی مانند این مستند انجام داد، چه بسا سوژه‌های خوبی که وجود دارد و ما به آنها توجهی نمی‌کنیم.

 

*کاش بچه‌های حرب‌اللهی بیشتر از این وارد گود شوند

 

طالب‌زاده خاطرنشان کرد: گاهی اوقات به سوژه‌هایی که می‌شود درباره آنها فعالیتی کرد اما متاسفانه فعالیتی بر روی آنها انجام نشده است فکر می‌کنم و ناراحت می‌شوم زیرا این مورد بسیار ناراحت کننده است که چرا بچه‌های حزب‌اللهی وارد گود نمی‌شوند؟ مریض می‌شویم وقتی فکر می‌کنیم چقدر کار باید می‌کردیم و نکردیم.

این کارگردان سینما و تلویزیون در ادامه با ابراز خرسندی از وجود یک شوک و شادمانی پس از نمایش این مستند گفت: کاش از جنس این بچه‌ها بیشتر داشتیم. ای کاش بچه‌های حزب‌اللهی مانند عوامل این مستند وارد گود می‌شدند البته جای خوشحالی دارد که این بچه‌ها کاری را ساختند که می‌شود آن را با افتخار ارائه کرد.

 

*«مهار نشده» یک مستند قرآنی است

 

طالب‌زاده با اشاره به این مطلب که این مستند یک کار قرآنی است، گفت: این مستند کاملاً یک اثر قرآنی است زیرا تفسیر و تبیین همان چیزی است که خدا به آن وعده داده است و همان چیزی است که انقلاب اسلامی برای آن جنگیده است.

وی در ادامه با توجه به فعالیت‌های گسترده دشمنان در این زمینه گفت: در حال حاضر دشمنان حقیقی در حال فعالیت‌های زیادی در این زمنیه هستند؛ زیرا آنها، هم نیروی انسانی زیادی دارند و هم بودجه بسیار بالایی برای فعالیت در این زمینه دارند پس باید فعالیت در این زمینه را جدی بگیرم تا با کار‌های خوبی مانند این مستند رو در روی آنان ایستادگی کنیم.

طالب‌زاده درباره کار و فعالیت علیه انقلاب اسلامی گفت: جالب است که در جشنواره‌ای مانند فرانسه وقتی می‌خواهند به فیلم‌سازان ایرانی مدال بدهند به آنها مدال «شوالیه» می‌دهند. بدین معنا که سوارکاران و شوالیه‌های جنگ‌های صلیبی هستند و علیه اسلام جنگیده‌اند اما هیچ کس به این مطلب دقت نمی‌کند که من با این فیلمی که ساخته‌ام علیه انقلاب، کشورم و علیه مجاهدین اسلام جنگیده ام.

وی در ادامه افزود: درست است که ما در مقابل شوالیه‌هایی که سال‌هاست در حال فعالیت علیه انقلاب اسلامی هستند ایستادگی کردیم اما سواران ما تک‌سوار بودند و آنها به صورت ارتش جلو آمدند. من امیدوارم این تک‌سواران ماننند بچه‌های این مستند به تاخت و تاز خود ادامه دهند و باقی بچه‌های حزب‌اللهی را با خود همراه کنند.

 

*به قول مرتضی آوینی دانشجویان «دُر» به دانشگاه می‌روند و «سنگ» در می‌آیند

 

طالب زاده با بیان اینکه این بچه‌ها هیچ‌کدام دانش آموخته دانشگاه‌های هنر یا دانش آموختگان رشته‌های سینما و غیره نیستند، گفت: هیچ یک از عوامل سازنده این مستند از دانش آموختگان رشته‌های دانشگاهی مرتبط با سینما و غیره نیستند و چه بهتر که فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های رسانه‌ای نباشند.

وی افزود: به قول مرتضی آوینی دانشجویان «دُر» به دانشگاه می‌روند و «سنگ» در می‌آیند و دانشگاه‌های ما افرادی را که جرأت حرف زدن داشته باشند را نمی‌پروراند. خدا را شاکرم این دانشجویان هم دانش‌آموخته رشته‌های مرتبط رسانه‌ای نبودند و هم وقتی به دانشگاه رفتند و در رشته‌های دیگر تحصیل کردند، سنگ از دانشگاه بیرون نیامدند و همان دُر ماندند و آلوده نشدند.

 

*مستند «مهار نشده» تجربه بسیار موفقی است

 

طالب‌زاده درباره نکات فنی این مستند گفت: این مستند به لحاظ فنی بسیار قوی ساخته شده است و معلوم است که یک کار عادی نیست، عوامل این مستند با تجزیه و تحلیل آثار خوب ایران و دنیا و با یک اعتقاد محکم، این جهش‌ را کردند و فیلمی اینچنین قوی و خوب ساختند. مانند فیلمبرداری خوب و موسیقی خوب این فیلم یا موارد دیگر. البته باید توجه داشت ساخت مستند بلند به شدت سخت است زیرا باید بتوانیم مردم را تا پایان یک ساعت بر روی صندلی‌هایشان بنشانیم و این یعنی در عین جذاب بودن باید مخاطبان زمان را نیز حس نکنند.

 

کارگردان مستند «تقلب حقیقی» درباره ادامه ساخت چنین این آثاری گفت: در مجموع این مستند بسیار بسیار الگوی موفقی است و اگر توانستیم درباره انرژی هسته‌ای اینگونه حرف بزنیم، فکر می‌کنم بعدها بتوانیم درباره مفاسد اقتصادی نیز سخن بگوییم.

 

وی در ادامه اظهار داشت: ما درباره حق بیان آزاد نیز می‌توانیم حرف بزنیم و بچه‌های حزب ‌اللهی با بیان مشروع این نظرها می‌توانند به همه اثبات کنند ما برای خود تصمیم می‌گیریم نه اینکه بنشینیم تا دشمن برای ما تصمیم بگیرد یا به جای ما حرف بزند و فعالیت کنند و نباید بگذاریم آنها به ما بگویند چه بکنیم و چه نکنیم.

 

*حزب‌اللهی‌ها با کار خوب رسانه‌ای به کمک ولی فقیه بشتابند

 

طالب‌زاده درباره فعالیت‌های درست رسانه‌ای توسط بچه‌های حزب‌الهی گفت: بچه‌های حزب‌الهی باید فعالیت خوب رسانه‌ای کنند تا بتوانند در آزمایش این آثار به رهبری کمک کنند. زیرا ولی‌فقیه هم بدون افراد بیدار و مجتهد رسانه‌ای دستشان بسته است و باید کاری کنیم که دست ایشان باز باشد، به همین دلیل باید فضایی را آماده کنیم تا ایشان به راحتی بتوانند تصمیم‌گیری کنند و زمانی که ما به جای کار و فعالیت، فقط رسانه را سانسور کردیم کار ایشان را سخت‌تر می‌کنیم.

 

وی اظهار داشت: قطعاً خداوند به این دوستان و عوامل این مستند لطف کرده است؛ امیدواریم به این افراد و به قول من به این بچه‌های حزب‌اللهی افزوده شود تا بتوانیم در عرصه رسانه به درستی گام برداریم.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910312000215

 ===========================================================

• برای آنان که چشمانشان کم سو شده است

محمد صادقی – آسمان سرخ

همین طور که می خوانی و جلو می روی ، اگر مطالعاتت در روز باشد متعجب می شوی و اگر در شب باشد دلشاد ؛ این خاصیت آن سوره هایی است که در زمان حیات جسمانی شهید سید مرتضی آوینی بر فرهنگ این کشور نازل می شد . وقتی که از خود می پرسیدی که چرا چنین است و این چنین حرف های خوب و بد در کنار هم نشسته اند ، یادت می آید که در آن کتاب خاک گرفته ی کنج طاقچه ، روزی خوانده بودی : “تمام حرف ها را بشنو و احسن آنها را برگزین و یک جا منشین ، بگرد در زمین و عبرت بگیر ”
و اکنون که یک دانشجوی پاکستانی – هرچند از بچه های سفیر است ، همان گروه مستند ساز دانشگاه صنعتی شریف ـ می آید و تمام هویت توی ایرانی را واکاوی میکند و یا آن فرزند هالیوود طی اقامت ده روزه اش در ایران تمام غول های رسانه ای غرب را به چه کنم چه کنم می اندازد ؛ بسیار چشم بسته است آن کسی که بخواهد به این طفل نو پای هنرمند پشت پا زند .
این ها را همین اول کار گفتم که اگر دیدی هنگام تعریف و تمجید آب از لب و لوچه ام سرازیر است ، نخوانی ام بچه !
آری اصلا من بچه ام و با یک بیسکوییت آب از لب و لوچه ام سرازیر است ولی از بس خورده ام فرق بیسکوییت خوب از بد را تشخیص میدهم ، تو چه ؟ تو هنوز نمی دانی چه بیسکوییتی را ما بچه های نسل سوم انقلاب دوست می داریم !!!؟
بگذریم …
سخنان رهبر با نخبگان هسته ای بهانه ای شد که آسمان سرخ را چند روزی مزین به قطر آبی کنم که خودش به اندازه یک بمب اتمی است .
در اواخر مستند مهار نشده نیز یک روحانی در جمع بمب های اتمی ۲۲بهمن این جمله را می گوید . مستدی که حرف های ضد و نقیض و در عین حال مستدل در آن موج میزند .
و مخاطب را در معرکه ای قرار می دهد که خودش حق را انتخاب کند . انتخاب  اینکه  به یک نیروی ماورایی و فوق اتمی  که در وجود خود دارد ایمان بیاورد یا اینکه محسور و مجذوب نیرو های پر سروصدا گردد.
الحق که در این برهه از زمان مستند مهار نشده چیزی کم نگذاشته است .
یک کپسول تقویتی برای آنان که به این انقلاب عشق می ورزند .
یک قرص آرامش بخش برای آنان که مدتی است در شک و شبهه گرفتارند .
و سرشار از ویتامین A  برای آنان که چشمانشان کم سو شده است .
پ . ن :  تا همین جا بس است حالا بروید تیزر مستند را ببینید .
از اینکه حرف هایم کمی گنگ بود معذرت می خواهم ، دلیلش صرفا این بود که در اولین فرصت مستند مهار نشده را که اکنون در سینمای خانگی در حال پخش است را خریداری کرده و لذت ببرید . و اگر حاصلی نداشت بدانید که صداقت کودکانه ی وجودتان کم رنگ شده است . و باید فکری کنید …
پ . ن :  سلاح هسته ای قدرت آفرین نیست ، ملت ایران قدرت متکی به سلاح هسته ای را خواهد شکست .

http://m2sr.parsiblog.com/Posts/98/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%B1+%D9%86%D8%B4%D8%AF%D9%87/

=================================================

• طرح جلد شماره جدید ماهنامه «سینما رسانه»؛ مستند مهارنشده

اختصاصی uncontained.ir: شماره آخر ماهنامه «سینما رسانه» (اردیبهشت ۹۱) با مطلبی با عنوان «ایران مهارناشدنی» و طرح جلدی برگرفته از پوستر این فیلم، توزیع شد. به زودی مطلب مذکور نیز بر روی سایت قرار خواهد گرفت.

.

.

پایان/

=========================================================

• پخش خلاصه ۷ دقیقه ای از مستند «مهارنشده» در برنامه ثریا

روز پنجشنبه -۱۷ فروردین ماه در اولین برنامه زنده اقتصادی «ثریا» در سال جدید، که به معرفی کاربردهای فناوری هسته ای و نقش آن در زنگی مردم می پرداخت بریده ای از مستند مهار نشده به نمایش درآمد. مجری برنامه در ادامه از قرار نمایش کامل این فیلم مستند در روزهای آتی خبر داد.

انتهای پیام/

==================================================================

• مجموعه موسیقی های متن مستند «مهارنشده»

مجموعه موسیقی های متن مستند «مهارنشده»

آهنگساز: حمیدرضا اللهیاری

دانلود همه ترک ها (۲۹ مگابایت)

Track10                            Track1

Track11                            Track2

Track12                            Track3

Track13                            Track4

Track14                            Track5

Track15                            Track6

Track16                            Track7

Track17                            Track8

Track18                            Track9

پایان خبر/

============================================================